Florart Çiçek Atölyeleri

Bir günlük çiçekçilik deneyimi , Profesyoneller için Master Classlar ve Herkes için Workshoplar.

BİR GÜNLÜK ÇİÇEKÇİLİK DENEYİMİ

26 ŞUBAT - 18 MART

 Taster adı verilen bu tür bir deneyim vereceğiniz kararın doğruluk oranını arttırabilir. Belki de siz de bir dreamer olmaya bu eğitim sonrasında karar vereceksiniz.

Bir Günlük Çiçekçilik Deneyimi:

 Bir Günlüğüne Çiçekçi Olmak

 

Hayalinizdeki meslek ve hobinizle sizi tanıştıracak “Bir Günlük Çiçekçilik Deneyimi”

Evinizdeki çiçekleri satın alırken nelere dikkat edeceğinizi, temel kesme çiçek bakım bilgilerini, kendinize ve sevdiklerinize kendi ellerinizle hediyelik buketler yapmayı öğreneceksiniz.

Çiçekçilerin yerli ve ithal çiçeklerini satın aldıkları mezat ve ithalatçıları ziyaret edeceğiz. Bir günlüğüne buralardan kendinize alışveriş yapmak isteyebilirsiniz.

 İki Günlük Gelin Çiçekleri ve Düğün Aksesuarları Eğitimi / Bridal Works Workshop

 

 

 

Gelin Çiçekleri hakkında herşey.Gelin buketi,damat yaka çiçeği,gelin saç tacı ve tüm aksesuarlar. 

 İster kendi düğünün olsun ister arkadaşının…Belki de yeni bir iş kurmak istiyor da olabilirsiniz.

 Free style / Natural Arrangement

 

 

Bitkilerle gerçekleştirilen doğal baskı tekniği ekoprint ile kendi doğa dostu fularınızı tasarlayarak, doğayı üzerinizde taşımak ister misiniz?

 

Gerçekleştireceğimiz ekoprint atölyesinde mevsimin bize sunduğu yapraklardan, çiçeklerden ve mutfağımızdaki malzemelerden faydalanarak ipek fular üzerinde renk ve desen yaratacağız. Hem doğadaki her bir bitki birbirinden farklı olduğu hem de her katılımcı bu bitkilerle kendine has bir tasarım oluşturacağı için ortaya çıkan her bir parça eşsiz olacak. Atölyenin sonunda tüm katılımcılar, kendi tasarladıkları ipek fularları ile ayrılacak.

 

Atölye çalışmasına 45cm x 100cm boyutlarında, ecoprint için önceden hazırlanmış ham ipek fular dahildir.

Profesyoneller için Master Classlar:

 Kapı Tagı Dersi

 

 

Florart Mezunları ve Profesyonel Çiçekçiler için açılan ve temel çiçekçilik bilgisini almış olanlar için düzenlenen kapı tagı dersi.

Özel yapılmış profesyonel kapı tagının üzerinde düğünlerde ve özel davetlerde uygulanan tekniklerin uygulanması. İş modelinizi “large scale flower arrangements” “wedding floral installations” ile geliştirmenin vaktinin geldiğini düşünüyorsanız “wedding arch flower design techniques” dersi ile pratik kazanabilirsiniz. 

Eğitim minimum 5 kişilik kontenjan ile açılacaktır.

Atölyede bir adet kapı kemerini “partial” ve “full” olarak takım çalışması şeklinde giydireceğiz. Hangi malzemeleri nasıl kullanmamız gerektiğini pratik edeceğiz.

 Piyasada sıkça yanlış uygulanan “arch flower arrangement” için hangi malzemeleri kullanmalısınız, hangi çiçekleri nasıl uygulamalısınız maliyetinizi nasıl belirlemelisiniz konularını konuşacağız ve iki çeşit tag yapacağız.

 

 

 

Minimal Çiçek Tasarımı Atölyeleri:

Floral Küpe Atölyesi

 

 

Şıklığınızı tamamlayacak organik küpeler

 

Kurutulmuş ve şoklanmış canlı çiçeklerle uzun ömürlü küpe aksesuarı tasarım atölyesi sonunda tasarladıkları küpeler katılımcılara hediye edilecektir. Çiçek tasarım materyalleri kullanımı, çiçek ve diğer malzemeler eğitim ücretine dahildir.Canlı/kuru çiçek telleme teknikleri.Aksesuar yapımında çiçek dizilimi.

Bu atölye ile neler öğrenirsiniz ?

Çiçeklerimizi nerelerden satın aldığımız ve nasıl sakladığımızı, renk uyumu ve çiçekleri bir araya getirirken nelere dikkat ettiğimizi öğrenir, telleme ve yapıştırma tekniklerini pratik edebilirsiniz.

Tasarım küpelerinizden hediyelikler hazırlayabilir, dilerseniz markanızı oluşturarak satışını yapabilirsiniz.

 

 

 

Floral Aksesuarlar Atölyesi

 Şıklığınızı tamamlayacak organik saç tacı

Kurutulmuş ve şoklanmış canlı çiçeklerle uzun ömürlü saç tacı,yaka çiçeği,tarak toka  tasarım atölyesi sonunda tasarladıkları ürünler katılımcılara hediye edilecektir. Çiçek tasarım materyalleri kullanımı, çiçek ve diğer malzemeler eğitim ücretine dahildir.

Bu atölye ile neler öğrenirsiniz ?

Çiçek ve malzemelerimizi nerelerden satın aldığımız ve nasıl sakladığımızı, renk uyumu ve çiçekleri bir araya getirirken nelere dikkat ettiğimizi öğrenir, canlı ve kuru çiçek telleme ve yapıştırma tekniklerini,  aksesuar yapımında çiçek dizilimini pratik edebilirsiniz.

Bu atölyeden sonra neler yapabilirsiniz ?

Çeşitli hediyelikler hazırlayabilir, dilerseniz markanızı oluşturarak satışını yapabilirsiniz.

 

 Eco Print Atölyesi

 

Çiçekler hiç solmasın, hep sizinle kalsınlar ister misiniz? O zaman bitkilerle gerçekleştirilen doğal baskı tekniği ecoprint tam size göre.

 

Gerçekleştireceğimiz atölyede mevsimin bize sunduğu yapraklardan, çiçeklerden ve mutfağımızdaki malzemelerden faydalanarak doğal kumaşlar üzerinde renk ve desen yaratacağız. Hem doğadaki her bir bitki birbirinden farklı olduğu hem de her katılımcı bu bitkilerle kendine has bir tasarım oluşturacağı için ortaya çıkan her bir parça eşsiz olacak.

 

Atölyenin sonunda baskı yaptığımız kumaşları dileyenlerle kasnağa, dileyenlerle fulara çevireceğiz. Böylece çiçekleri ister duvarınızda ister boynunuzda saklayabileceksiniz.

 

Buket Atölyeleri:

Bahar Çelengi Düzenleme Atölyesi:

Bahar Çelengi/Kapı Süsü Atölyesi

 

Bahar şenlikleri yaklaşıyor

Dilediğiniz günde ister duvar ya da kapıya, ister masa üstüne süsleme.

Kesme çiçek hakkında genel bilgiler.Çiçek satın alınırken dikkat edilmesi gerekenler ,temel çiçek bakım bilgileri. Çiçek düzenlemede çember sünger kullanımı.Tasarıma eklenecek çiçek dışı aksesuarlarınızı hayal gücünüze göre kendiniz de yanınızda getirebilirsiniz.

Florart’ın herhangi bir çiçekçilik atölyesine mi katılacaksınız?

En çok merak edilenleri sizin için özetleyelim.

Çiçek Atölyesi kaç saat sürecek?
Atölyelerimiz verilen molalar,fotoğraf çekimleri vs. eklenince 3 saat kadar sürüyor.
Düzenlediğimiz çiçekler ne olacak?
Düzenledikleri çiçekler katılımcılara hediye edilecektir.
Çiçeklerle ilgili hiçbir bilgim yok!
Çiçek Atölyelerimiz herkesin yapabileceği temel unsurları içeren eğlenceli etkinliklerdir.Hem bir beceri kazanır hem de çiçeklerin huzur dolu ortamında güzel vakit geçirirsiniz.
Aslında çiçekçilik yapmayı da düşünmüyor değilim!
O zaman size çiçek atölyelerimiz yerine “Bir Günlük Çiçekçilik Deneyimi” dersimizi öneririz.Bu derste çiçekçilik yaparsanız neler yaşayacağınızı çok daha iyi anlar ve 3 saatlik atölyelerimizden çok daha geniş bilgi almış olursunuz.
Çiçeklerin temini nasıl olacak?
Kullanılan çiçek ve malzemeler okulumuzca temin edilir.
Yemekler?
Sıcak içecek ve atıştırmalıklar Florart’ın ikramı olacak.
Arkadışımı getirebilir miyim?
Süper fikir! Hem de arkadaşınıza hediye edeceğiniz bileti %50 indirimli almış olursunuz.Burayı bir inceleyin.
Çiçek Atölyesi Nerede Olacak?
Erenköydeki Florart Çiçekçilik Okulunda.İletişim için tıklayın.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin:

Eğitimlerden Haberdar Olun:

Hiçbir haberi kaçırmayın!

 

 

Mail grubumuza katılıp eğitim tarih ve içerik duyurularını anında almak ister misin?

Tebrikler! Duyuru mail gurubumuza katıldınız.