İLERİ PROFESYONEL ÇİÇEKÇİLİK

EĞİTİM SÜRESİ

Ardışık 2 Haftanın 9 İş Günü (1.Hafta Per. hariç - 2.Hafta Per. dahil)

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

EĞİTİM SÜRESİ

Ardışık 9 Hafta sonunun birer günü

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

YAŞ ARALIĞI

18~65

EĞİTİM SÜRESİ

Ardışık 4 Hafta sonunun bir günü

EĞİTİM ÜCRETİ

2500 TL+KDV

EN YAKIN EĞİTİM DÖNEMİ

09/09/2017

Genel Program Bilgisi

Profesyonel çiçekçilikle ilgili her alanda ileri seviye uzmanlık ve deneyim kazanmak için, kendi alanında uzman eğitmenlerce desteklenmiş iki haftalık ileri seviye profesyonel çiçekçilik eğitimi programıdır.Uluslararası müfredatla birebir aynı olan derslerde hem teorik hem pratik bilgiler edinir,tarcih etmeniz halinde “on-the-job training” (eğitim aralarında anlaşmalı çiçekçilerde günlük çalışma imkanı) ya da eğitim sonunda staj yapma imkanı bulabilirsiniz.

* Eğitim süresince kullanılan çiçek ve malzemeler eğitim ücretine dahildir. Düzenledikleri tüm çiçekler katılımcılara hediye edilir.

* Mezuniyet sonrası 6 ay boyunca anlaşmalı olduğumuz çiçek tedarikçilerinden yararlanabilirsiniz..

* Sıcak içecek ve atıştırmalıklar ikramdır. Öğlen yemekleri için öğrenciler, çevredeki restoranlardan yararlanabilirler.

* Eğitim sonunda katılımcılara Esra ŞAVKINER onaylı referans niteliğinde “Katılım ve Başarı Belgesi” düzenlenir.

Ders Planı ve İçerik

1.GÜN 10.30-17.00
 • Florart’a Hoşgeldin/Tanışma
 • Çiçekçiliğe Giriş, Kesme Çiçek ve Çiçekçilik Malzemeleri Tanıtımı
 • Hand-Tied Yuvarlak Buket Tekniği1
 • Hand-Tied Yuvarlak Buket Tekniği2
 • Hand-Tied Tek Yönlü Buket
 • Buket Bağlama
2.GÜN 10.30-17.00
 • Temel ve Özel Çiçek Bakımı,

 • Çiçeklerin Satın Alma Koşulları

 • Çiçek Temizliği Uygulaması

 • Yuvarlak Masa Çiçeği Düzenlemesi

3.GÜN 10.30-17.00
 • Sosyal Medya Uzmanı Nazlı Abice ile Ders 1: Sosyal medyada marka kimliği oluşturma. / Marka bilinirliğini artırma çalışmaları (reklam, pr / Instagram algoritması hakkında (neleri yapmalı - neleri yapmamalı) / Instagram fotoğraf renk düzeni oluşturmanın önemi. / Doğru içerik oluşturma (fotoğraf ve yazının önemi) / Fotoğraf çekimine giriş
 • Ders2: Fotoğrafta aksesuar kullanımının önemi / Arka plan önemi / Fotoğrafta açı / Fotoğrafta Pozlama/ Basit styling / Fotoğraf makinası seçerken nelere dikkat edilmeli / Instagram renk düzeni için aplikasyonlar
 • Renk Bilgisi
 • Vazoda Yüksek Tasarım
4.GÜN 10.30-17.00
 • Renk Bilgisi
 • Vazoda Yüksek Tasarım
 • Royal Flora Holland Türkiye İş Geliştirme Müdürü Gökçe Yayımlı ile “Business in Floristry”dersi.
  Royal FloraHolland hakkında genel bilgilendirme (tarihi, yapısı ve Türkiye projeleri)
  Dünya’daki çiçek sektöründeki makro düzeyde gelişmeler
  Türkiye’de çiçek sektöründeki durum
  Türkiye’de çiçekçi: dünü, bugünü ve yarını
  Floweracademy ve benzeri e-öğrenme platformları ile ilgili bilgilendirme

5.GÜN 10.30-17.00
 • “Paralel Design” Çiçek Tasarım Tekniği Demonstrasyon ve Uygulaması
 • Yemek Molası
 • Kademeli Gelin Buketi Demonstrasyon ve Uygulaması
6.GÜN 10.30-17.00
 • Topraklı Bitki Uzmanı & Ismek Usta Eğitmeni Ziraat Mühendisi Samet Turan ile Ders 1: Teraryum Eğitimi, Teraryum Bakımı, Malzeme Tedariği
 • Ders 2 Topraklı Bitki Ekimi, Bakımı, Toprak Değişikliği, Hastalıklı Bitki Onarımı, Orkide Bakımı, Orkide Ekimi, Budaması. Bu ders için öğrenciler evlerindeki hastalıklı, solgun, bakıma muhtaç bitkilerini (orkide dahil) yanlarında getirebilirler. Bitkiler değerlendirilecek var ise tedavi yöntemi uygulanacak ve bilgi paylaşılacaktır.
7.GÜN 10.30-17.00
 • Çiçek Mezatı Gezisi, Mezat İşleyisi ve Satın Alma Uygulaması
 • İthal Çiçek Marketi Gezisi, Çiçek Satın Alma Uygulaması
 • Bölgedeki Çiçekçilik Malzemecileri Gezisi
8.GÜN 10.30-17.00
 • Samsung Electronics A.S. , Lojistik Eski Müdürü Barlas Şavkıner ile: Çiçekçilikte Şehir İçi Dağıtım Modelleri / Rotalamanın önemi / Dinamik dağıtım yöntemleri / Çiçek Dağıtımında Konsolidasyonun Önemi / Maliyet düşürmede sipariş yönetimi / Çiçek zaiyat oranın düşürülmesinde stok tutma yöntemleri / Çiçek hasarsızlık oranının yükseltilmesi için taşıma güvenliği
 • Düğün ve Davetler için Masa Üzeri Çiçek Düzenlemesi
 • Mezuniyet>

Eğitmenler

 Esra ŞAVKINER

Esra ŞAVKINER

Florart Kurucu ve Çiçekçilik Eğitmeni

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur. Çiçekçilik sektöründe Global BAC akreditasyonu olan Judith Blacklock Flower School “Professional Business Floristry Course” diplomasına sahiptir. Florart’ın kurucusu Esra Şavkıner, kendisini bir çiçek tasarımcısı

ve çiçekçilik eğitmeni olarak tanımlıyor.Ingilterenin en prestijli çiçek tasarımı okulunun kurucusu ve Büyük Britanya Kraliyet Ailesinin de çiçekçisi olam Judith Blacklock ve Hollanda’lı Çiçekçilik Okulu Kurucusu Lucas Jansen ile işbirliği ilişkilerini devam ettirmekte ve Florart’ın çalışmalarını uluslararası

standartlara taşımaktadır. Esra Şavkıner profesyonel çiçekçilik eğitimlerinin yanı sıra, Türkiye’de çiçek tasarımının tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve çiçekçilik sektörünün gelişmesini amaç edinen kurumsal faaliyetler de yürütmekte ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Nazlı ABİCE

Nazlı ABİCE

Sosyal Medya ve Pazarlama

Nazlı hakkında herşey

Sosyal Medya Uzmanı Nazlı Abice MUTLUYUMCUNKU.COM adlı web sitesinin kurucularından ve başarılı bir influencer/instagramer. Nazlı'nın on binlerce takipçisi ile yaşadığı deneyimleri ile "Yeni Çiçekçiliğin" internetsiz olamayacağı gerçeğini daha da kanıksayacaksınız.Sosal Mecra Fotoğrafçılığından , instagramda nasıl daha çok takipçi kazanılacağına kadar pek çok ipucu Nazlı'nın derslerinde.

 Gökçe YAYIMLI

Gökçe YAYIMLI

Business in Floristry

Gökçe hakkında herşey

Royal Flora Holland'ın Türkiye İş Geliştirme Müdürü Gökçe Yayımlı bizlere Dünya Çiçekçiliğini ve Türkiye'deki gelişmeleri aktarıyor.Daha önce Acıbadem Üniversitesi'nde İş Stratejisi gibi dersler de veren Gökçe Yayımlı sektörün tam ortasından biz çiçekçilerin günümüzde hangi yolları izleyerek iş başarısı sağlayacağımızın anahtarını sunuyor.

A.Samet TURAN

A.Samet TURAN

Topraklı Bitkiler

Samet hakkında herşey

Topraklı Bitkiler Uzmanı ve Ziraat Mühendisi olan A.Samet Turan. Sukulent ve Teraryum dünyasında en çok tanınan ve referans alınan kişilerden biri.Topraklı bitki bakımı, tedavisi, yetiştiriciliği alanlarında 10 seneye yakın bilimsel çalışmarı bulunan A.Samet , günümüzde sukulent ve terraryum alanında başarılı işlere imza atmış bir çok girişime mentorluk ve danışmanlık yapmıştır.Onun derslerinde piyasada gördüğümüz çoğu işin yanlış olduğunu ve nasıl doğru yapılabileceğini göreceksiniz.

 Barlas ŞAVKINER

Barlas ŞAVKINER

Florikültürel Lojistik

Barlas hakkında herşey

Arcelik A.Ş ve Samsung Turkiye gibi şirketlerde Lojistik yöneticiliği yapmış olan Barlas Şavkıner son bir senedir Florart'ta Yönetici olarak çalışmakta. Dreamonflowers.com adlı e-ticaret sitesinin kurucusu olan Barlas Florart ile Dreamonflowers işbirliğinden doğacak yeni bir çiçek satış mecrasının oluşmasını sağlamak için sektörün duayen isimlerinin desteğini alarak projenin hayata geçmesi için çalışmaktadır.

Florart'ı Takip Edin:

Florart'tan Haberdar Olun:

Güncel Haberler grubumuza katılın

Pin It on Pinterest