1 Günlük Çiçekçilik Eğitimi

3.500TL

Stok kodu: Yok Kategoriler: Etiketler:
Bir çiçekçinin gün boyu yaşamı… Kariyer değişikliğinde “taster” adı verilen bu tür deneyimler vereceğiniz kararın doğruluk oranını arttırıyor. Belki de siz de bir dreamer olmaya bu eğitim sonrasında karar vereceksiniz.

Hayalinizdeki meslek ve hobinizle sizi tanıştıracak "Bir Günlük Çiçekçilik Deneyimi" için Yerinizi Ayırın.

1- Akşam 17:00'de bitecek olan günümüz  başlıyor. Sabah 9.30 da atölyede buluşuyoruz, tanışıyoruz, çayımızı kahvemizi içiyor ve yola çıkıyoruz. İlk durak yerli çiçeklerin satıldığı çiçek mezatı. İşleyişi deneyimliyor, beğendiğimiz çiçekleri satın alıyoruz.
2- İkinci durak Hollanda'dan ithal çiçeklerin sergilendiği ve satışa sunulduğu çiçek marketi. Çiçekleri tanıyor, kullanacaklarımızı satın alıyoruz.
3- Ve son durak, Florart Çiçekçilik Okulu. Aldığımız çiçeklerin temizlik ve bakımlarını uygulamalı olarak öğrendikten sonra kısa bir mola. Öğlen yemeği için birlikte atölyede ve çevredeki restoranlardan yemeklerimizi ısmarlayabiliriz.
4- Bu esnada çiçeklerimiz de biraz su çekiyor ve kendilerine geliyor. Şimdi eğitmen Esra Şavkıner ile Yuvarlak Buket Yapımı zamanı. Teknik bilgiler paylaşılıyor ve herkes yanında götüreceği buketi yapıyor. Güzelce ambalajlıyoruz. Nasıl fiyatlandıracağımızı konuşuyoruz.

Yeni Bir Beceri Kazanın

Evinizdeki çiçekleri satın alırken nelere dikkat edeceğinizi, temel kesme çiçek bakım bilgilerini, kendinize ve sevdiklerinize kendi ellerinizle hediyelik buketler yapmayı öğreneceksiniz.

Mezat ve Market Gezisi

Çiçekçilerin yerli ve ithal çiçeklerini satın aldıkları mezat ve ithalatçıları ziyaret edeceğiz. Bir günlüğüne buralardan kendinize alışveriş yapmak isteyebilirsiniz.

Ek bilgi

Tarih

25 Mayıs, 29 Mayıs, 26 Haziran, 3 Temmuz, 24 Temmuz, 21 Ağustos

[]