Şubat 20 @ 10:00 - Şubat 24  @ 16:30

Profesyonel Çiçekçilik Kariyer Eğitimi

4 günlük yoğunlaştırılmış, başlangıç seviye profesyonel çiçekçilik eğitimidir. Oluşturulan programla çiçek tasarımcı adaylarının teknik anlamda alt yapıları oluşturulmaktadır.

Kariyerini çiçekçi, çiçek tasarımcısı, düğün-davet organizatörü gibi meslek gruplarına dahil olarak geliştirmek isteyen adaylara yönelik hazırlanmış mesleki programlardır. Girişimci adaylarına da uygundur çünkü başlangıç seviye bilgiler içerir. Peyzaj mimarları ve çiçekçilerin iş modellerini geliştirebileceği fikirler sunan teknik & teorik bilgi ve pratiğin paylaşıldığı, yoğunlaştırılmış bir atölye çalışmasıdır. Eğitimlere katılmak için herhangi bir deneyim/ön hazırlık şartı aranmaz.

Teorik bilgilerle kesme çiçek tedariği, bakımı, malzeme tanıtımı, renk bilgisi ve stil bilgisi

Uygulamalı derslerle; yuvarlak buket yapımı, süngerli masa çiçeği uygulaması, çiçek vazolama teknigi, gelin buketi düzenleme, yaka çiçeği pratik edilir.

Eğitim Florart Atölye, Erenköy’de gerçekleşmektedir. Eğitimin son günü Anadolu Yakası çiçek mezatı ve çiçek marketi gezisi yapılır. 

Eğitim bitimi katılımcılara referans mektubu katılım belgesi verilmektedir.

Eğitimler saat 10.00’da başlayıp 16:30’a kadar sürmektedir.  Tüm materyaller (çiçekler, defter, kalem, teknik malzemeler) atölye tarafından karşılanmaktadır.

Eğitim bitiminden sonra katılımcılara 6 ay süreli ücretsiz danışmanlık verilmektedir.

Staj ve iş olanakları, proje bazlı deneyim edinme fırsatları öncelikli olarak Florart mezunlarına tanınmaktadır.

Mezunlarımız öğrenme ve pratik sürecinde çiçek ve malzeme alımı konusunda Florart’ın sunduğu kolaylıklardan yararlanırlar.

Kayıt bilgileri ile ilgili bize yazın

[contact-form-7 id=”3″ title=”Contact form 1″]