Florart İleri Profesyonel Çiçekçilik Eğitimi 8 Kadın ve Çiçeklerin Getirdiği Çoşku

Yazan: Esra Şavkıner

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur.

Ocak 11, 2018

Florart İleri Profesyonel Çiçekçilik Eğitimi Ocak Ayında da Büyük İlgi Gördü

Florart Çiçekçilik Okulu 2018’e hızlı girdi. 7 yeni “İyi Çiçekçi” adayı ile devam eden dersler oldukça keyifli geçiyor.

Ankara’dan 3, İzmir’den 1 öğrencinin katıldığı eğitimde bugün yardımcı eğitmenlerin dersleri Royal Flora Holland’ın Türkiye iş geliştirme müdürü Gökçe Yayımlı’nın Dünya ve Türkiye çiçekçiliği hakkında vereceği değerli bilgiler ile devam edecek. Çoğu öğrencimizin gönül verdikleri mesleği yapma konusunda dimağını açan sohbetlerin geçtiği derste Türkiye’nin hakettiği “İyi Çiçekçilerin” vizyonları gelişmeye devam ediyor, akıllarındaki iş modellerini daha da geliştiriyorlar.

Neden Yerinde Eğitim?

Florart olarak eğitimin yerinde iyi yapıldığına inanıyoruz. Test uygulaması yaptığımız gezici eğitimlerde okul ortamındaki kalitenin yakalanmasının ne yazık ki mümkün olmadığını belirledik. Ekipman,iyi çiçek,gerekli medya araçları,çiçekçilik eğitiminde gerekli iç tasarım konularında oldukça zorluk çekilen gerçek ortamında verilmeyen eğitimlerde yerinde eğitim kadara kaliteli eğitim aktarılamayacağına inandığımız için şubeleşme aşamasına kadar bu uygulamayı kaldırdık.

Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Mersin, Sakarya , Kırklareli, Kocaeli ve niceleri… Teşekkürler!

Neyseki saydığımız bu illerden gelen öğrencilerimize verdiğimiz en üst seviye eğitim imkanlarından hepsi çok memnun. Bize gösterdikleri ilgi için hepsine teşekkürler! Elimizden geldiince çiçekçilikle ve fazlasıyla ilgili her bilgiyi onlarla paylaşıoruz. Yolları hep açık olacak inanıyoruz.

Bu yazılar da ilgini çekebilir…

0 Yorum

[]