Florart Chakra Mağazalarının Çiçek Ürün Kategorisi Danışmanlığını Yapacak

Yazan: Esra Şavkıner

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur.

Ocak 16, 2018

Türkiye’de bir ilk!

Kocaer Group bünyesindeki Kocaer Tekstil’in Flagship Markası Chakra mağazalarını birer birer Chakra Lifestyle adı ile büyütüp yenilerken Canlı Çiçek kategorisinde Florart ile çalışmaya karar verdi. Florart Chakra iş birliği Türkiye’de bir ilke imza atacak.

Chakra Florart’ın danışmanlığında kesme çiçek ve topraklı bitkileri bir ürün kategorisi haline getirebilirse bu Türkiye’de bir ilk olacak. Şu anda Chakra AcarBlu ve Chakra Göktürk mağazalarında Florart Kurucusu Esra Şavkıner’in çiçek tasarımlarını görebilir ve canlı çiçek bölümlerinde Florart Mezunu Floristlerin sizler için tasarlayacağı çiçekleri satın alabilirsiniz.

Florart Çiçekçilik Okulu Öğrencileri Chakra’da Çalışmalarına Hızla Başladı

Florart Çiçekçilik Okulu Öğrencilerinden ilgili pozisyona uygun ikisini bünyesinde istihdam ederek Chakra Lifestyle mağazalarınnda çalıştırmaya başladı.Mezunlarımız adına bulunmaz bir deneyim olacak bu çalışmanın en büyük özelliği mağazacılığı yaşayarak öğrenecek olmaları.

 

Florart “On the Job Training” İmkanı da Sağlayacak

Florart aynı zamanda eğitimleri devam eden öğrencilerine sorumluluğunun üstlendiği Chakra Mağazalarında Staj imkanı da sağlayacak. Türkiye’de süpermarketler dışında bir mağazalar zincirinin ürün kategorisine ilk defa girecek çiçekler ile iç içe olma imkanını bulacak, tecrübeli Florart Mezunu Floristler eşliğinde pratik imkanı bulacaklar.

 

Chakra Life Style Mağazaları’nın Sayısı Hızla Artacak

Chakra’nın bu cesur öngörüsü ile Türkiye’de kesme çiçek tüketiminin artması için umutlar artıyor. Yakında Anadolu yakasının en iyi caddelerinden birinde de life style mağazası açacak olan Chakra Kadıköy’lüleri de sokaklarda çiçek almaktansa mağazalarda satılan tasarım ve sağlıklı çiçek almaya alıştıracak gibi görülüyor.

 

Esra Şavkıner Türkiye’de Çiçek Tüketimine Destek Olmak İstiyor

Florart tüm hızıyla devam eden eğitimlerini bu proje nedeni ile yavaşlatacak gibi görünüyor. Kurucumuz Esra Şavkıner bunun nedenini “Türkiye’de kesme çiçek tüketimini değiştirecek bir oluşumda görev almak çok önemli idi. Türkiye’de de Dünya’nın çeşitli ülkelerindeki gibi çiçeklerle yaşama alışkanlığının edinilmesini sağlayabilecek bu fırsatı mezunlarımız ve öğrencilerimiz ile birlikte başarıyla değerlendireceğimize inanıyorum” diyerek açıkladı.

 

 

Bu yazılar da ilgini çekebilir…

0 Yorum

[]