Florart’ın Chakra Mağazaları ile ortak çalışması başladı.

Yazan: Esra Şavkıner

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur.

Ocak 30, 2018

Chakra Mağazalarında Florart Çiçek Tasarımları Satışa Sunuldu

Son bir aydır heyecanla Florart Chakra Ortak projesi üzerinde birlikte çalışan Esra-Barlas Şavkıner ve Chakra’da kesme çiçek tasarımlarının yer alması konusundaki kararlı çalışmayı başlatan Chakra Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Kocaer Mağazalarının yeni konsepti “Chakra Lifestyle” çiçek satışı konusunda anlaştı.

Florart mezunlarını Chakra Mağazalarında Florist olarak çalışmak üzere kendi bünyesinde istihdam ediyor.

Proje Acarkent ve Göktürk’te iki Florart mezunu florist ile başladı. Bu arada demo çiçek tasarımları test için 8 ayrı Chakra mağazasına geçtiğimiz hafta sonu Bağdat Caddesi,İstinye Park,Zorlu Center,Capacity gibi pek çok mağazaya sevk edildi. Chakra Life Style Mağazalarnın sayısı hızla artacak.

Artık yalnızca kendi girişimini yapacak olan Çiçekçi Adaylarını değil, aynı zamanda önce çiçekçiliği  deneyimlemek isteyen, girişimlerini hayata geçirmek için biraz daha fazla zamana ihtiyacı olan ve Chakra mağazalarındaki Florist Bölümünde deneyim kazanmak isteyen katılımcı adaylarını da çiçekçi yapabileceğiz. Florart mağazalarda “On the job training” ve staj imkanı da sağlayacak.

 

 

Sevinerek görüyoruz ki Florart çiçekleri mağazalarda teker teker satılıyor. Bu çalışma ile Chakra Lifestyle Mağazalarını gezenler yaşam biçimlerine kesme çiçeği de sokabileceklerini ve bundan keyif alacaklarını görebilecekler.

Chakra Mağazalarına ve Ali Rıza Kocaer’e Çiçeğin Türkiye’de bir kültür ve yaşam biçimi olarak tüketilişinin yaygınlaşması konusunda aldığı sorumluluk için bir kez daha teşekkkürler.

Esra Şavkıner ve Florart Çiçekçilik Okulu Mezunlarının tasarımlarını görmek ya da satın almak isterseniz sizleri Chakra Mağazalarına bekleriz.

Bu yazılar da ilgini çekebilir…

0 Yorum

[]