1 HAFTALIK PROFESYONEL ÇİÇEKÇİLİK EĞİTİMİ

Profesyonel çiçekçi ol.

EĞİTİM SÜRESİ

1 Haftanın 5 tam iş günü

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

EĞİTİM SÜRESİ

Ardışık 3 hafta sonu (Son hafta Paz. hariç)

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

Genel Program Bilgisi

Kariyerini çiçekçi, çiçek tasarımcısı, düğün-davet organizatörü gibi meslek gruplarına dahil olarak geliştirmek isteyen adaylara yönelik hazırlanmış mesleki programdır.Girişimci adaylarına ve ciddi hobi severlere uygundur, Sektördeki işletmelerde uygulayacağınız tüm temel teknikleri öğrenebilirsiniz.Peyzaj mimarları,çiçekçiler,iç mimarlar,dekoratörler gibi profesyonellerin iş modellerini geliştirebileceği fikirler sunan teknik & teorik bilgi ve pratiğin beraber verildiği çalışmasıdır. Eğitimlere katılmak için herhangi bir deneyim/ön hazırlık şartı aranmaz.

* Eğitim süresince kullanılan çiçek ve malzemeler eğitim ücretine dahildir. Düzenledikleri tüm çiçekler katılımcılara hediye edilir.

* Sıcak içecek ve atıştırmalıklar ikramdır. Öğlen yemekleri için öğrenciler, çevredeki restoranlardan yararlanabilirler.

* Eğitim sonunda katılımcılara referans niteliğinde “Katılım Belgesi” düzenlenir.

Ders Planı ve İçerik

1.GÜN 10.30-17:00
 • 10.30-11.00  Florart’a Hoşgeldin/ Tanışma
 • 11.00 – 12. 30 Çiçekçiliğe Giriş, Kesme Çiçek ve Çiçekçilik Malzemeleri Tanıtımı
 • 12.30 – 13.30 Yemek Molası
 • 13.30 – 17.00 Hand-Tied Yuvarlak Buket Tekniği 1 Demostrasyon ve Uygulaması Buket Kaplama ve Fiyatlandırma
2.GÜN 10.30-17:00
 • 10.30 – 12. 30 Temel ve Özel Çiçek Bakımı, Çiçeklerin Satın Alma Koşulları Anlatımı
 • 12.30- 13.30  Yemek Molası
 • 13.30-14.30   Çiçek Temizliği Uygulaması
 • 14.30- 17. 00  Yuvarlak Masa Çiçeği Düzenlemesi; çiçek düzenlemede sünger kullanımı ve proporsiyon.
3.GÜN 10.30-15:00
 • 09.30 - Florart Atölye’de buluşma.
 • 09.30 -14.30 - Çiçek Mezatı Gezisi, Çiçek Marketi Gezisi, Yakın Bölge Malzemecilerin Gezisi
 • 15.00-  Atölyeye Dönüş.
 • Gezilerde Florart Çiçekçilik Okulu’nun organize ettiği servis aracı ile toplu olarak gidiş-dönüş yapılır.
 • Anadolu Yakası’ndaki mezat ve market ziyaret edilir.
 • Geziden sonra araç, tüm öğrencileri Florart Atölye’ye ulaştırır. (Gezi yapılan gün, atölye dersiyoktur.Öğrenciler gezi esnasında, kendisi için çiçek alışverişi yapabilir)
4.GÜN 10.30-17:00
 • 11.00 - 13.00 Stil Bilgisi
 • Klasik Gelin  Buketi Telleme Tekniği ile Klasik Gelin Buketi Demonstrasyonu
 • 13.00-14.00 Yemek Molası
 • 14.00-17.00 Telleme Tekniği ile Minimal Tasarımlar; Damat Yaka Çiçeği, Gelin Saç Tacı
5.GÜN 10.30-17:00
 • 10.30 – 11.30 Renk Bilgisi,
 • 11.30- 13.30   Karışık Gelin Buketi
 • 13.30-14.30    Yemek Molası
 • 14.30-16.30    Gül Vazolama

Eğitmenler

 Esra ŞAVKINER

Esra ŞAVKINER

- Florart Kurucu / Çiçekçilik Eğitmeni

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur. Çiçekçilik sektöründe Global BAC akreditasyonu olan Judith Blacklock Flower School “Professional Business Floristry Course” diplomasına sahiptir. Florart’ın kurucusu Esra Şavkıner, kendisini bir çiçek tasarımcısı
ve çiçekçilik eğitmeni olarak tanımlıyor. Ingilterenin en prestijli çiçekçilik okulunun kurucusu ve Büyük Britanya Kraliyet Ailesi’nin çiçekçisi olan Judith Blacklock ve Hollanda’lı Çiçekçilik Okulu Kurucusu Lucas Jansen ile işbirliği ilişkilerini devam ettirerek Florart’ın çalışmalarını uluslararası
standartlara taşımaktadır. Esra Şavkıner profesyonel çiçekçilik eğitimlerinin yanı sıra, Türkiye’de çiçek tasarımının tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve çiçekçilik sektörünün gelişmesini amaç edinen kurumsal faaliyetler de yürütmekte ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.Son olarak 2018 yılında Zincir Mağazalarda Kesme Çiçek Tasarımı satışı üzerine deneyimlerini zenginleştirmiştir.

 Ebru Özlem Azman

Ebru Özlem Azman

- Yrd. Çiçekçilik Eğitmeni / Peyzaj Mimarı

Ebru bir dreamer… O bir rüyanın tek başına görüldüğünde yalnızca bir rüya; başkaları ile beraber görüldüğünde ise “gerçeklik” olabileceğini biliyor. Türkiye ve Polonya’da Peyzaj Mimarlığı lisans eğitimini alan Ebru, Bilgi Üniversitesi’nde MBA derecesini aldıktan sonra yurt dışı ve yurt içi çeşitli kurumsal firmalarda çalıştı.
2018 senesinin başında Florart Çiçekçilik Okulu’ndaki eğitimini tamamladıktan sonra Floristry Eğitmeni Esra Şavkıner ile eğitim asistanlığı konusunda  ve çiçekçiliğin mutfağında kendisini geliştirmeye devam etti. Sistersflowers’ın kurucusu olan Ebru minimal organik takılar konusunda tecrübeye sahip ve tasarımları oldukça fazla ilgi görmekte.
Şu anda Florart Minimal Tasarımlar workshop eğitmeni ve Profesyonel Eğitimler Yrd. Eğitmeni olan Ebru aynı zamanda Florart kurumsal etkinlikler/işler sorumlusudur.
FLORART’IN PROFESYONEL ÇİÇEKÇİLİK EĞİTİMİ HAKKINDA
En çok merak edilenleri sizin için özetleyelim.
Bu eğitim çiçekçi olmak için yeterli oluyor mu?
Evet. 5 günlük eğitim ile çiçekçiliğin temeli olan derslerin tümünü almış oluyorsunuz. Çok sık karşılaştığımız bu soruya karşılık, mezunlarımızın yorumları “bu kadar çok şey öğreneceğimizi tahmin etmemiştik.” yönünde oluyor.
Çiçekçilik Eğitmeninin Yetkinliği Nasıl Anlaşılır ?
Bunu anlamanın en kolay yolu elbette Çiçekçilik Üzerine Yurtdışında aldığı resmi bir diplomasının olup olmadığını sorgulamaktır. Mesleki Yetkinlik Belgeleri ya da Diplomalar’ını çalışma yerlerine asan tüm diğer mesleklerde olduğu gibi Florart Çiçekçilik Okulu da Eğitmeninin diplomasını eğitim verilen atölyesinde görülür tutar. Unutmayalım ki Türkiye’de kendini eğitmen ya da uzman olarak tanıtan pek çok kişinin aslında diplomasının ve yetkinliğinin olmadığı sonradan ortaya çıkabiliyor. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
Eğitime Kimler Katılıyor ?
Profesyonel olarak çiçekçilik alanında kariyer yapmak isteyen girişimci adayları, “florist” olmak isteyen adaylar, peyzaj mimarları, organizasyon şirketleri, çiçekçiler, iş değiştirmek isteyen kurumsal çalışanlar, yeni bir hobi edinmek isteyen çiçek severler.
Mezunlarınızdan mağaza açan var mı?
Evet. Kariyer edinmek amaçlı eğitime katılanların %60 ı bunu işe dönüştürdü. Katılımcılar kimi zaman hazır bir iş modeli ile eğitime katılıyor. Kimi zaman eğitim esnasında iş modelini geliştiriyor. Mezunlarımızın nerelerde neler yaptıklarını web sitemizdeki “mezunlarımız neler yapıyor” sayfasından inceleyebilirsiniz.
Eğitim Müfredatı Nasıl Oluşturuluyor?
Müfredat Florart kurucusu ve eğitmeni; Ingiltere Çiçekçilik Akreditasyonuna sahip Esra Şavkıner tarafından oluşturuluyor. Avrupa Çiçek Okulları standardında temel, orta ve ileri seviye derslerin ve Türkiye’de çiçekçilik arz ve talepleri değerlendirerek oluşturuluyor.
Eğitim Sonrasında Mezunlarımıza;
- Pratik döneminde çiçek ve malzeme tedariğinde anlaşmalı olduğumuz firmalarla kolaylık sağlıyor - Çiçek tasarımı konularında danışmanlık veriyor - Uzun soluklu bir sektörel ilişkinin tohumlarını atıyoruz.
Nedir bu Dream on Flowers?
Mezunlarımıza çiçeklerini satabilecekleri e-marketplace ( online satış mecrası) nda ücretsiz sanal mağaza atıyor ve kullanma hakkı veriyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen inceleyin.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Eğitimlerden Haberdar Olun :

Hiçbir haberi kaçırmayın!

 

 

Mail grubumuza katılıp eğitim tarih ve içerik duyurularını anında almak ister misin?

Tebrikler! Duyuru mail gurubumuza katıldınız.