PROFESYONEL ÇİÇEKÇİLİK

EĞİTİM SÜRESİ

1 Haftanın 5 tam iş günü

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

EĞİTİM SÜRESİ

Ardışık 5 Hafta sonu Paz. günleri (Son haftasonu Cmt. dahil)

DİREKT SATIN AL

K.K / Ön Ödeme / Havale

Online Ödeme

Genel Program Bilgisi

Kariyerini çiçekçi, çiçek tasarımcısı, düğün-davet organizatörü gibi meslek gruplarına dahil olarak geliştirmek isteyen adaylara yönelik hazırlanmış mesleki programdır.Girişimci adaylarına ve ciddi hobi severlere uygundur, Sektördeki işletmelerde uygulayacağınız tüm temel teknikleri öğrenebilirsiniz.Peyzaj mimarları,çiçekçiler,iç mimarlar,dekoratörler gibi profesyonellerin iş modellerini geliştirebileceği fikirler sunan teknik & teorik bilgi ve pratiğin beraber verildiği çalışmasıdır. Eğitimlere katılmak için herhangi bir deneyim/ön hazırlık şartı aranmaz.

* Eğitim süresince kullanılan çiçek ve malzemeler eğitim ücretine dahildir. Düzenledikleri tüm çiçekler katılımcılara hediye edilir.

* Sıcak içecek ve atıştırmalıklar ikramdır. Öğlen yemekleri için öğrenciler, çevredeki restoranlardan yararlanabilirler.

* Eğitim sonunda katılımcılara referans niteliğinde “Katılım Belgesi” düzenlenir.

Ders Planı ve İçerik

1.GÜN DERSLERİ
 • Tanışma, Çiçekçiliğe Giriş – Malzeme Tanıtımı
 • Yuvarlak Hand-Tied Buket Yapımı Demonstrasyon ve Uygulaması 
 • Klasik Buket Kaplama, Fiyatlandırma
5.GÜN DERSLERİ
 • Renk Teorisi
 • Stil Bilgisi
 • Gül Vazolama
 • Mezuniyet
2.GÜN DERSLERİ
 • Temel Çiçek Bakım  Bilgileri
 • Özelliklerine Göre Çiçek Bakım Bilgileri
 • Çiçekleri Satın Alma Koşulları
 • Yuvarlak Masa Çiçeği Düzenlemesi
3.GÜN DERSLERİ
 • Çiçek Marketi ve Çiçek Mezatı Gezileri
 • İthal ve Yerli Çiçeklerin Satın Alma Usulleri
 • Bölgedeki Çiçek Malzemecileri Gezisi
4.GÜN DERSLERİ
 • Telleme Teknikleri
 • Gelin Saç Tacı
 • Damat Yaka Çiçeği
 • Gelin Buketi

Eğitmen

 Esra ŞAVKINER

Esra ŞAVKINER

Florart Kurucu ve Çiçekçilik Eğitmeni

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur. Çiçekçilik sektöründe Global BAC akreditasyonu olan Judith Blacklock Flower School “Professional Business Floristry Course” diplomasına sahiptir. Florart’ın kurucusu Esra Şavkıner, kendisini bir çiçek tasarımcısı

 

 

 

ve çiçekçilik eğitmeni olarak tanımlıyor. Ingilterenin en prestijli çiçekçilik okulunun kurucusu ve Büyük Britanya Kraliyet Ailesi’nin çiçekçisi olan Judith Blacklock ve Hollanda’lı Çiçekçilik Okulu Kurucusu Lucas Jansen ile işbirliği ilişkilerini devam ettirerek Florart’ın çalışmalarını uluslararası

standartlara taşımaktadır. Esra Şavkıner profesyonel çiçekçilik eğitimlerinin yanı sıra, Türkiye’de çiçek tasarımının tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve çiçekçilik sektörünün gelişmesini amaç edinen kurumsal faaliyetler de yürütmekte ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 Esra ŞAVKINER

Esra ŞAVKINER

Florart Kurucu ve Çiçekçilik Eğitmeni

Esra Şavkıner 2014 yılında Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu girişimi olan Florart’ın kurucusudur. Çiçekçilik sektöründe Global BAC akreditasyonu olan Judith Blacklock Flower School “Professional Business Floristry Course” diplomasına sahiptir. Florart’ın kurucusu Esra Şavkıner, kendisini bir çiçek tasarımcısı ve çiçekçilik eğitmeni olarak tanımlıyor. Ingilterenin en prestijli çiçekçilik okulunun kurucusu ve Büyük Britanya Kraliyet Ailesi’nin çiçekçisi olan Judith Blacklock ve Hollanda’lı Çiçekçilik Okulu Kurucusu Lucas Jansen ile işbirliği ilişkilerini devam ettirerek Florart’ın çalışmalarını uluslararası standartlara taşımaktadır. Esra Şavkıner profesyonel çiçekçilik eğitimlerinin yanı sıra, Türkiye’de çiçek tasarımının tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını ve çiçekçilik sektörünün gelişmesini amaç edinen kurumsal faaliyetler de yürütmekte ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

FLORART’IN PROFESYONEL ÇİÇEKÇİLİK EĞİTİMİ HAKKINDA

En çok merak edilenleri sizin için özetleyelim.

Bu eğitim çiçekçi olmak için yeterli oluyor mu?

Evet. 5 günlük eğitim ile çiçekçiliğin temeli olan derslerin tümünü almış oluyorsunuz. Çok sık karşılaştığımız bu soruya karşılık, mezunlarımızın yorumları “bu kadar çok şey öğreneceğimizi tahmin etmemiştik.” yönünde oluyor.

Çiçekçilik Eğitmeninin Yetkinliği Nasıl Anlaşılır ?

Bunu anlamanın en kolay yolu elbette Çiçekçilik Üzerine Yurtdışında aldığı resmi bir diplomasının olup olmadığını sorgulamaktır. Mesleki Yetkinlik Belgeleri ya da Diplomalar’ını çalışma yerlerine asan tüm diğer mesleklerde olduğu gibi Florart Çiçekçilik Okulu da Eğitmeninin Diplomasını eğitim verilen atölyesinde görülür tutar. Unutmayalım ki Türkiye’de kendini eğitmen ya da uzman olarak tanıtan pek çok kişinin aslında diplomasının ve yetkinliğinin olmadığı sonradan ortaya çıkabiliyor. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Eğitime Kimler Katılıyor ?
Profesyonel olarak çiçekçilik alanında kariyer yapmak isteyen girişimci adayları, mevcut ve yeni açılacak olan Chakra Lifestyle Mağazaları’nda “florist” olmak isteyen adaylar, peyzaj mimarları, organizasyon şirketleri, çiçekçiler, iş değiştirmek isteyen kurumsal çalışanlar, yeni bir hobi edinmek isteyen çiçek severler.
Mezunlarınızdan mağaza açan var mı?

Evet. Kariyer edinmek amaçlı eğitime katılanların %60 ı bunu işe dönüştürdü. Katılımcılar kimi zaman hazır bir iş modeli ile eğitime katılıyor. Kimi zaman eğitim esnasında iş modelini geliştiriyor. Mezunlarımızın nerelerde neler yaptıklarını web sitemizdeki “mezunlarımız neler yapıyor” sayfasından inceleyebilirsiniz.

Eğitim Müfredatı Nasıl Oluşturuluyor?
Müfredat Florart kurucusu ve eğitmeni; Ingiltere Çiçekçilik Akreditasyonuna sahip Esra Şavkıner tarafından oluşturuluyor. Avrupa Çiçek Okulları standardında temel, orta ve ileri seviye derslerin ve Türkiye’de çiçekçilik arz ve talepleri değerlendirerek oluşturuluyor.
Eğitim Sonrasında Mezunlarımıza;
– Pratik döneminde çiçek ve malzeme tedariğinde anlaşmalı olduğumuz firmalarla kolaylık sağlıyor
– Çiçek tasarımı konularında danışmanlık veriyor
– Uzun soluklu bir sektörel ilişkinin tohumlarını atıyoruz.
Nedir bu Dream on Flowers?

Mezunlarımıza çiçeklerini satabilecekleri e-marketplace ( online satış mecrası) nda ücretsiz sanal mağaza atıyor ve kullanma hakkı veriyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen inceleyin.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Eğitimlerden Haberdar Olun :

Pin It on Pinterest