Daha İyi Çiçekçi Olmak İçin

Kayıtlarımız devam ediyor

PROFESYONEL EĞİTİM

profesyonel çiçekçi ol

İLERİ PROFESYONEL EĞİTİM

ülkenin en iyi çiçekçilerinden ol

MEZUNLAR NE YAPIYOR?

Chakra , peyzaj ,event management , profesyonel florist, florist & owner

Ücret ve Ödeme Seçenekleri

Florart’ın yeni ön ödeme seçeneğive diğer fırsatlardan yararlanın

Kariyer Fırsatları

Florart’ın mezunlarından İngiltere’de çiçekçilik yapanı bile var.

Çiçekçilik Eğitimi İçin Neden FLORART?

Yetkinlikler ve Akreditasyon

Florart Florist Esra Şavkıner’in Business on Floristry ve Floral Tasarım yetkinliklerinin üzerine inşa edilmeye devam ediyor. Esra günümüz çiçekçiliğinin sosyal mecralar ve internette var olmaya dayandığını, e-ticarette başarının yakalanması gerektiğini, topraklı bitkiler, girişimcilik, yurtdışı ve yurt içi sektör bilgisi ve iş modelinde lojistik operasyonun önemi gibi yetkinliklere dayanması gerektiğini biliyor. Florart bu yüzden çiçekçilik eğitimi kapsamında yalnızca çiçek tasarımı eğitimi vermiyor. Florart gerçek bir çiçekçilik okulu. Resmi düzlemde de akreditasyonlara ulaşmak için MEB ayağında ortak çalışmalarını sürdürüyor.British Accreditation Council onaylı diplomaya sahip olan Esra Florart’ın gelecekte ilk resmi tanınmışlık kazanacak çiçekçilik kurumu olacağına inanıyor.

Dünya Floristry Okulları ile İşbirliği

Florart Dünyaca tanınmış Master Floristler ile işbirliği içinde çalışır. Florart Çiçekçilik okulunda özel dersler, demonstrasyonlar, webinarlar düzenlerler. Sürekli yurtdışı ilişkilerini sürdürerek tüm trend ve yenilikleri çiçekçilik eğitimi için kullanır.

Eğitim Sonrası Birliktelik ve Mezunlara Dreamonflowers.com'dan Sanal Çiçekçilik Mağazası

Florart çiçekçi adayı mezunlarını eğitim verdikten sonra yalnız bırakmıyor.Florart’ın yeni projesi Dream on Flowers Çiçekçilik Topluluğu ve e-pazaryeri bu yüzden kuruluyor. 150’ye yakın mezunu ile Florart kurumsal yapısını tüm mezunları için bir güce çevirme amacını güdüyor. Yeni çiçekçilerin sektörde karşılaştığı sorunları tespit eden Florart, geniş networkunu bir araya getirerek doğacak sinerjiyi mezunları adına avantaja çevirmeyi planlıyor. Bu yolda sektörün güçlü isimlerinin desteğini yanında hisseden Florart çok yakında Dreamonflowers.com’u hayata geçirecek

Memnuniyet Anketlerinde Tam Puan ve Sürekli Gelişim

Florart mezunları arasında yaptığı memnuniyet anketlerinde tam puan almaya devam ediyor.Buna rağmen mezunlarına daha iyi hizmet vermek için çalışmalarının hızını arttırıyor.

Kariyer ve Staj Fırsatları

Florart mezunlarına Türkiye’nin en iyi çiçekçilerinde staj ve çalışma imkanı da sunuyor.Anlaşmalı olduğumuz ya da ilişkilerimizin olduğu mezunlarımızın kurduğu iyi çiçekçilerde düzenli olarak yeni mezunlarımıza deneyim fırsatı sunuyoruz.Staj ve kariyer konusunda işbirliklerimizin en yenisi Chakra mağazaları için florist istihdamı konusunda destek olabiliriz. Bunun dışında Arias Floral Studio ve Bloom&Fresh‘te de sık sık staj imkanı yaratıyoruz.

Yurt Dışı Çiçekçilik Çalışma Danışmanlığı

Öte yandan yurt dışına yerleşmeyi düşünen öğrencilerimize Ingiltere’deki kontaktlarımız aracılığı ile hem Floristry Business yapmak için gerekli olan hukuki ve resmi şartlar hakkında bilgilendirme sunan avukat destekli danışmanlık hizmeti veriyoruz hem de yurtdışındaki Judith Blacklıck Flower School aracılığı ile staj imkanı sunuyoruz.

Yerinde Eğitim, Gerçek Okul Deneyimi ve Konaklama

Florart mezunları Kırklareli’den Mersin’e,İzmir’den Bilecik’e ,Eskişehir’den Sakarya’ya,Ankara’dan Adana’ya ve hatta İsviçre,İran ve Rusya’ya her yerden okulumuza geliyor. Ankara ve diğer büyük illerde etkinlik ve workshoplar gerçekleştiriyor olsak da Profesyonel Eğitimleri  kendi okulumuz dışında gerçekleştirmeyi özellikle “Verimlilik ve Kalite” gereği kısa vadede planlamıyoruz. Gerek tedarikçi gezilerimiz,gerek Florart Atölye Ortamının fiziksel imkanları, malzeme hazırlık durumu ve satın alabildiğimiz çiçek çeşitlilikleri bakımından “yerinde eğitimlerimiz” daha verimli ve faydalı oluyor.

Şehir dışından gelen öğrencilerimiz Rhiss Hotel Bostancı‘da anlaşmalı fiyatlarımız ile konaklamakta. Daha önce bir kaç test çalışması yaptığımız gezici eğitimlerin bu anlamda yerinde eğitim kadar faydalı olamadığını tespit ettiğimizden şubeleşme aşamasına kadar eğitimlerimiz İstanbul’da gerçekleşiyor olacak. Tüm Türkiye’den gösterdiğiniz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Hep En iyi Çiçekler

Florart mezunları arasında yaptığı memnuniyet anketlerinde büyük bir çoğunlukla ithal ve luxury çiçekler ile eğitim yapılması gerektiğini tespit etti. Bu yüzden eğitimlerimizde yalnızca en iyi çiçekler kullanılır.Hayal gücünüze sınır getirilmez.

Çiçek Toptancılarından Toptan Fiyatına Perakende Alışveriş Hakkı:

Florart Çiçekçililk Okulu anlaşmalı olduğu çiçek toptancılarından mezunları için perakende çiçek satın alma hakkını sunmaktadır. Normalde perakende satışı olmayan bu toptancılara Florart Mezun Tanıtım kartınızı takarak serbestçe toptan fiyatına perakende çiçek alışverişinizi yapabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Eğitimlerden Haberdar Olun

Pin It on Pinterest