Çiçekçilik kariyer eğitimleri, çiçeklerin satın alma aşamasından ürün sergileme aşamasına kadar olan süreci konu alır. Çiçekçilik sektöründe yer almak isteyen girişimci adayları, düğün-davet-organizasyon, online çiçek satışı ve etkinlik yönetiminin çiçek tasarımı alanlarında uzmanlaşmak isteyen profesyoneller, peyzaj mimarları, çiçekçiler,  sektörel iş modeli fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimci adayları, meslek değiştirmek isteyen kurumsallar, hobisini profesyonelleştirmek isteyen çiçek severler için uygundur.

Çiçek tedariği, temizliği, çiçek bakımı, çiçekleri satın alma ve saklama koşulları, stil bilgisi, renk uyumu teorik derslerdir. Yuvarlak hand-tied buket yapımı, gelin buketi yapımı, vazolama tekniği, yaka çiçeği yapımı, masa çiçeği yapımı, çiçek düzenlemesinde sünger kullanımı, telleme ve bağlama teknikleri pratik edilir. Eğitim içeriğinde çiçek pazarı ve çiçek marketi gezileri yapılır. Çiçeklerin satın alma aşaması deneyim edilir.
Bu eğitim ile öğrenciler, çiçekçilik alanında temel beceri, teknik ve tasarım kavramları üzerinde uygulamalı ve teorik bilgi edinir. Eğitim sonrası bir çiçek stüdyosu, tasarım atölyesinde çalışabilir, kendi işletmesini kurabilir. Girişimcilerin iş modellerini geliştirebileceği fikirler sunar.

Eğitime ilgi duyan herkes eğitimlerimize katılabilir. Katılım için dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmaz. Eğitim dili Türkçe’dir ve ihtiyaç halinde İngilizce desteklidir. Eğitime katılmak için çiçekçilik sektörüne ilişkin bir ön deneyim aranmaz.  Ön hazırlık gerektirmez. Eğitim süresince kullanılan çiçek ve malzemeler atölyemizce temin edilir. Düzenledikleri çiçekler katılımcılara hediye edilir. Katılımcılara referans mektubu mahiyetinde “katılım belgesi” düzenlenir.

Eğitim 8-9-15-16 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecektir.

Eğitim ücreti 1850 TL + KDV dir. Bonus özelliği taşıyan kredi kartlarına 6 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.  Rezervasyon yaptırmak için 3 Nisan tarihine kadar 500 TL ön ödemenin havale/eft yolu ile transfer edilmesi gerekmektedir.  Banka Bilgisi: Garanti Bankası A.Ş. -  Hesap Adı: Esra Şavkıner - IBAN No: TR49-0006-2001-0630-0006-6936-35  Ödemenizin açıklama kısmına isim ve soyism bilgilerinizi yazın. Ön kayıt bilginiz tarafınıza e-mail ile gönderilecektir.