Türkiye’nin ilk çiçekçilik okulu Florart ile Profesyonel Çiçekçilik Eğitimleri Mart ayında talep üzerine ikinci kez açılıyor. Bu eğitim Mart’ın son haftasında Şimdi kayıt olabilirsiniz.

Çiçekçilik kariyer eğitimleri, çiçeklerin satın alma aşamasından ürün sergileme aşamasına kadar olan süreci konu alır. Çiçek tedariği, temizliği, çiçek bakımı, çiçekleri satın alma ve saklama koşulları, stil bilgisi, renk uyumu teorik derslerdir. Yuvarlak hand-tied buket yapımı, gelin buketi yapımı, vazolama tekniği, yaka çiçeği yapımı, masa çiçeği yapımı, çiçek düzenlemesinde sünger kullanımı, telleme ve bağlama teknikleri pratik edilir. Eğitim içeriğinde çiçek pazarı ve çiçek marketi gezileri yapılır. Çiçeklerin satın alma aşaması deneyim edilir. Öğrenciler, çiçekçilik alanında temel beceri, teknik ve tasarım kavramları üzerinde uygulamalı ve teorik bilgi edinir. Eğitim sonrası bir çiçek stüdyosu, tasarım atölyesinde çalışabilir, kendi işletmesini kurabilir. Girişimcilerin iş modellerini geliştirebileceği fikirler sunar.

Çiçekçilik sektöründe yer almak isteyen girişimci adayları, düğün-davet-organizasyon, online çiçek satışı ve etkinlik yönetiminin çiçek tasarımı alanlarında uzmanlaşmak isteyen profesyoneller, peyzaj mimarları, çiçekçiler,  sektörel iş modeli fikirlerini hayata geçirmek isteyen genç girişimci adayları, meslek değiştirmek isteyen kurumsallar, hobisini profesyonelleştirmek isteyen çiçek severler başlıca öğrenci segmentimizi oluşturmaktadır.

Eğitime ilgi duyan herkes eğitimlerimize katılabilir. Katılım için dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapılmaz. Eğitim dili Türkçe’dir ve ihtiyaç halinde İngilizce desteklidir. Eğitime katılmak için çiçekçilik sektörüne ilişkin bir ön deneyim aranmaz.  Ön hazırlık gerektirmez. Eğitim süresince kullanılan çiçek ve malzemeler atölyemizce temin edilir. Düzenledikleri çiçekler katılımcılara hediye edilir. Katılımcılara referans mektubu mahiyetinde “katılım belgesi” düzenlenir.

Dersler 4-8 kişilik atölye çalışmaları şeklindedir. 27-28-29-31 Mart Pazartesi-Salı-Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleşecektir.  Her gün 10.00-16.30 saatleri arasındadır.

Bilgi almak için bize şimdi ulaşın
iletisim@florart.com.tr
0530 401 70 81