Florart Çiçekçilik Okulu Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’ndaydı

Yazan: Esra Şavkıner

"Florart Çiçekçilik Okulu İstanbul Erenköy'de faaliyet gösteren bir Çiçekçilik Okulu'dur. Türkiye'nin ilk çiçekçilik eğitimini vermenin gururunu 2014'ten bu yana taşıyoruz. 5 ve 10 günlük olmak üzere iki seviyeye ayrılan Profesyonel Çiçekçilik Eğitimlerimizi yaklaşık her ay birer defa vermekteyiz. Sayısı 500'e yaklaşan mezunlarımızdan pek çok başarılı girişimcinin kurduğu butik çiçekçiler, floral kafeler ve sosyal medyada satış yapan çiçekçilerin sayısı 170 civarıdır. Tüm gün süren eğitimlerimiz Türkiye'de bugüne kadar yetersiz olan çiçek tasarımı ve çiçekçilik bilgileri ile donattığımız mezunlarımıza kariyer değişikliği ve girişimcilik fırsatı tanımakta."

Kasım 26, 2017

Florart Çiçekçilik Okulu geçtiğimiz hafta sektörün etkin oyuncuları ile birlikte Hollanda İstanbul Başkonsolosluğunun verdiği resepsiyona katıldı.

Türkiye’de çiçekçik sektörünün ileri gelenlerinin,başta başkonsolos Bart van Bolhuis olmak üzere konsolosluk yetkililerinin,Royal FloraHolland Türkiye İş Geliştirme Direktörü Monique Heemskerk ve elbette çok değerli eğitmenimiz/danışmanımız ver her gittiğimiz yerdeTürk Çiçekçiliği için önemli bir değer olduğu herkes tarafından belirtilen sevgili Gökçe Yayımlı hocamızın bizlere gösterdiği konuk severlik ve ilgiye çok teşekkür ederiz.

Türkiye’de çiçekçiliğin geleceği ile geleceğin çiçekçilerinin yetişmesi birbiriyle örtüşen eş zamanlı bir gelişim gösteriyor.Bu yüzden Florart olarak Dünya ve Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerimizi tüm konularda daha da donamlı yetiştirmek istiyoruz.

 

Bu yazılar da ilgini çekebilir…

0 Yorum

[]